Rozvrh cvičení v tělocvičně sokolovny ve cvičebním roce 2023-2024

Malé děti, chodící batolata od 1-3 let            pondělí 15:45 – 16:45

Děti si hrají, běhají, cvičí se svými maminkami a v dětském kolektivu se učí samostatnosti. 

Vedoucí: Petra Fojtová a MUDr. Lucie Müllerová

Předškolní děti od 3-7 let          pondělí 16:45-18:00 – první cvičení je v pondělí 2.10.

Za dohledu svých rodičů si děti procvičují obratnost, pohyblivost, pohybovou koordinaci.  Vedoucí: Ing. Ludmila Matoušková

Žáci od 6-13 let                         úterý 16:30-17:45 – první cvičení v úterý 19.9.

Cvičení zaměřené na pohybovou všestrannost, obratnost, fyzickou kondici, cvičení na nářadí, sportovní a míčové hry. Pestrý program cvičení je vhodný pro všechny chlapce, je i vhodným doplňkem pro mladé sportovce ve florbalu, hokeji, kopané, plavání či dalších sportech.

Vedoucí: Honza Svoboda

Žačky od 6-15 let                      středa 16:30-17:45 – první cvičení ve středu 27.9.

Cvičení je zaměřeno na pohybovou koordinaci, obratnost, fyzickou kondici, posilování s cílem zpevnění postavy a správné držení těla, základy aerobiku, jógy, míčové hry, cvičení na nářadí a se sportovním náčiním-stuhy, kužely, obruče, švihadla. Cvičí se v družstvech    s rozdělením na mladší a starší žačky.

Vedoucí: PhDr. Šárka Hlavatá, Lenka Ťoupková, Mgr. Silvie Sehnalová

Kondiční cvičení ženy              středa 18:00-19:30 cvičí se celý rok včetně prázdnin Cvičení s využitím osvědčených metod jógy a pilates, zaměřené na nácvik správného dýchání a techniky cvičení. Cvičení přispívá nejen ke zlepšení fyzické kondice, zpevnění svalů a postavy, pohyblivosti kloubů, ale i psychické pohody.

Vedoucí: Eva Holasová

Aerobik ženy, dívky        úterý, čtvrtek 19:30-20:45první cvičení je v úterý 11.10. stepaerobik (úterý), kondiční aerobik (čtvrtek). Posilování, strečink pro zvýšení fyzické kondice, zpevňování a tvarování postavy

Vedoucí: Marie Petráková

Funkční trénink               neděle 18:00-19:00, cvičí se celý rok včetně prázdnin

Lekce k posílení a zpevnění celého těla s využitím yogy, pilates a cviky ke správné mobilitě těla. Vhodné pro začátečníky, maminky, aktivní babičky i muže. Podložku s sebou.

Vedoucí: Žaneta Řehůřková

Badminton                      středa 19:30-20:30

Vedoucí: Jana Nováková

Stolní tenis muži             pondělí, pátek 18:00-20:00 + sobota soutěžní utkání

Žactvo- školní družina    pondělí 14:15-15:45

Vedoucí: Ing. Jiří Kovář, Jiří Kovář st.

Fotbal – zimní tréninky v tělocvičně

Rozvoj herních činností jednotlivce a týmové herní činnosti v rámci fotbalu, dále všestranná pohybová průprava herní formou – obratnostní, rychlostně reakční a akční hry, vytrvalost, síla. V návaznosti na trénincích se celou zimu konají fotbalové turnaje ve sportovní hale ve Svitávce, kde dochází ke konfrontaci s dalšími kluby ve všech kategoriích. Tréninky vedou licencovaní trenéři v rámci vzdělávacího programu UEFA a FAČR.

Žáci                                  čtvrtek 16:30-17:45

Muži                                 úterý, čtvrtek 18:00-19:15

Žactvo – školní družina   pátek 13:30-14:45 Za příznivých klimatických podmínek venku ve sportovním areálu nebo na hřišti s umělým povrchem v areálu sokolské zahrady. Za nepříznivých podmínek v sále Sokolovny.

Vedoucí: Ing. Tomáš Žid – UEFA „C“ licence, Jiří Vorlický ml. – UEFA „A“ licence, Vladimír Bodeček UEFA „A“ licence

Volejbal ženy, muži od 18let     neděle 16:00-17:45, středa 20:30-21:30

Vedoucí: Petr Odehnal

Zlenivět a přestat se pravidelně hýbat je ta nejpohodlnější věc a většina dospělých, ale i mládeže, se musí v dnešní době k pravidelnému a zejména cílenému pohybu, který dělá dobře nejen tělu, ale i hlavě, hodně přemlouvat. Proto nabízíme možnost pravidelného, různorodého cvičení v kvalitním prostředí čisté, vybavené tělocvičny, na které zveme všechny zájemce. Stačí si pouze zajistit vhodnou obuv do tělocvičny (tenisky sálovky, cvičky), sportovní oblečení, a hlavně pevnou vůli k pravidelnému cvičení.